accountant4u.co.il

דוחות כספיים – המדריך השלם לדוחות כספיים


דוחות כספיים חשובים ביותר עבור חברות ומשקיעים שכן דוחות חיובים וברורים עוזרים לחברה לגייס משקיעים, לגדול ולהתפתח עם חברות נוספות
 
דוחות כספיים מהווים את המידע החיוני והעיקרי לניתוח חברות באשר להצלחתן ופעילותן. דוחות אלו נכתבים ע"י רואי חשבון מנוסים אשר מציגים את החברה באופן הטוב והחיובי ביותר וזאת כדי לאפשר לה להציג דוח טוב עבור ציבור משקיעיה וכן לקהל הרחב, כך לעזור לה לגייס עוד משקיעים או ליצור שיתופי פעולה עם חברות נוספות על מנת להתרחב, לגדול וכך להרוויח אף יותר. אז ממה מורכבים דוחות כספיים ומדוע חשוב כי רואי חשבון מקצועיים ינהלו לנו אותם?
 
מעט אודות דוחות כספיים

דוחות כספיים מתארים את המצב הפיננסי של חברה והינם מופקים בכל תקופה חשבונאית שהיא חצי שנה ורבעון. דוחות אלו כוללים בהם:

  • דוח על המצב הכספי– מצב הנכסים של החברה, התחייבויותיה והון עצמי לסוף התקופה החשבונאית.
  • דוח אודות רווח והפסד– תוצאות כספיות המעידות על הפסדים ורווחים.
  • דוח אודות שינויים בהון העצמי– מציגה שינויים בהון עצמי כתוצאה מפעילות שוטפת, מימון, השקעות ועוד.
  • דוח אודות תזרימי מזומנים– דוח אודות תנועת מזומנים למשך התקופה.
נוסף על כך, דוחות כספיים גם כוללים ביאורים לדוחות כספיים אשר מכילים מידע אודות החברה ופעילותה, עיקרי המדיניות החשבונאית של החברה, סעיפי מאזן, רווח והפסד ועוד.

דוחות כספיים – חברות קטנות מול גדולות

דוחות כספיים של חברות גדולות יהיו מפורטים ומלאים יותר בנתונים אל מול חברות קטנות ולכן חשוב לא לפספס פרטים בדוחות אלו להצגה מלאה ושקיפה של כל הנתונים. בנוסף, חברות אשר המניות שלהן נסחרות בבורסה נבחנות בדוחות אלו ע"י המשקיעים שלהם וחשוב כי הדוחות ייכתבו כהלכה ויהיו כמה שיותר חיוביים להצגה.
חברות אשר אינן נסחרות בבורסה ורוב החברות הקטנות אינן נסחרות, מסתפקות בהצגה של דוחות כספיים שנתיים בלבד וכי אין להם צורך בדוחות רבעוניים. ככל שהחברה גדולה יותר, כך יש לה יותר סיכון וחשיבות הדוח עולה, לכן חשוב מאוד כי רואי חשבון מנוסים יהיו אלו אשר יבקרו את הדוח.
 
חשיבותם של רואי חשבון

רשויות ממשלה שונות כמו רשות המס וכן ספקי אשראי ובנקים עושים שימוש בדוחות כספיים של חברות על מנת לקבוע את גובה האשראי הניתן לחברות אלו, גובה חיוב שנתי במס ועוד, יחד עם זאת גם משקיעים פוטנציאליים וחברות שונות בודקות דוחות אלו ולכן חשיבותם של דוחות אלו הינה עצומה עבור החברה.

במיוחד בשל זה, רואי חשבון מנוסים ומקצועיים הם אלו אשר רצוי כי יבקרו את דוחות החברה שכן הם יבצעו את הביקורת בהתאם לחברה המבוקרת כך שבזמן ביצוע הביקורת יתגלו טעויות או ליקויים וזאת במטרה לתקנם, ולכן ביקורת של רואי חשבון הינה חשובה כל כך להצגת דוח ברמת פירוט מלאה, חיובית וללא טעויות ככל שניתן לשגשוג וצמיחת החברה גם בעתיד. רואי חשבון מנוסים יידעו לאתר טעויות, לדווח אודות תיקונם ולהמליץ מניסיונם הרב לחברה.
 
באתר זה ריכזנו עבורכם את מיטב אנשי המקצוע והמומחים בתחומי דוחות כספיים, ניהול כספים וכן ערכנו רשימה של טובי רואי חשבון המתמחים בדבר. לקבלת פרטים נוספים והצעות מחיר ייחודיות עבור העסק שלכם, מלאו טופס קצר באתר ונציגינו ייצרו עמכם קשר בהקדם.
 
ככל שתפעלו בהתאם להנחיות רואי חשבון בביקורת הדוחות, כך יגדלו סיכויי החברה להציג דוח מפורט וחיובי אשר יעזור לגייס עוד משקיעים וליצור שיתופי פעולה עכשווים ועתידיים29/01/2013    המאמר עודכן בתאריך 22/01/2018    accountant4u.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר accountant4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2022 accountant4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר רואי חשבון מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ראיית חשבון
צריכים להגיש דוחות כספיים? יש לנו רואי חשבון בשבילכם
אנחנו עובדים עם רואי חשבון מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!