accountant4u.co.il

הצהרת הון – כל הפרטים שצריך למלא


הצהרת הון אינה דבר שכדאי לעגל פינות בו שכן הצהרה שגוייה או ברמייה עלולה להסתיים בקנסות כבדים ואף מאסר
 
כל עצמאי או שכיר בישראל יודעים כי עם רשות המיסים, מס הכנסה או ביטוח לאומי עדיף לא להתעסק וכדי להיות עם ראש שקט עליכם למלא מסמכים מפורטים כהלכה ולהגישם בזמן. אז מהו בדיוק טופס הצהרת הון ואיך מגישים אותו? במאמר זה נעזור לכם להבין אודות הצהרת הון וכיצד רואי חשבון יכולים לעזור לכם למלא טפסים אלו בקלות וביעילות כדי תשרגישו שלווים ונינוחים.
 
כל אשר חשוב לדעת אודות הצהרת הון, מה זו הצהרת הון?

הצהרת הון הינו בעצם המאזן של העצמאי, כאשר מדובר בדו"ח אשר מפרט בו את כל נכסי האדם ממקרקעין, דרך רכבים ועד סכומי הכסף שברשותו בבנק וכן את ההתחייבות שלו כגון משכנתא, רכישות אשראי, הוצאות מחייה וכו'.

טופס זה מקבל אחת לכל כמה שנים כל אדם עצמאי אשר רשום ברשויות המס וכך בודקת המדינה מה השתנה אצל אדם זה מאז הצהרתו הקודמת והאם הוא שילם את המיסים אותם היה אמור לשלם או שמה ברשותו הכנסות אשר לא דיווח עליהם לרשות המיסים ולא שילם אודותיהם מס וכך עבר על החוק.
מתי יש להגיש הצהרת הון ואיך זה נעשה?

 

 

הצהרת הון מזכירה כך דוחות כספיים שונים והיא נשלחת בדואר אל הנמען. הצהרה זו יש למלא ולהחזיר בתוך 120 ימים מיום הדרישה ולצרף אליה את כל המסמכים הנדרשים והמבוקשים בהצהרה. בין האישורים אשר תצטרכו להגיש עם מילוי הטופס חוזי שכירות, חשבוניות קנייה של רהיטים או תכשיטים, אישורי יתרה מהבנקים, אישורי קניה ומכירה של רכבים, אישורים אודות קבלת ירושה או מתנות ועוד.

יש לציין כי במידה וישנו קושי בהשגת המסמכים, ניתן לבקש דחייה באשר למועד הגשת טופס הצהרת הון.

חשיבותו של רואה חשבון בנושא

כיוון שמדובר בנושא מורכב ורגיש והרי לא תרצו לשגות כאשר הנכם מגישים טפסים לגורמים חשובים אלו, מומלץ לגשת אל רואי חשבון וזאת על-מנת שאלו יערכו  את הטופס עבורכם, יסבירו לכם הכל כנדרש שתבינו בדיוק על מה יש להצהיר, אלו טפסים בדיוק יש לצרף ובעצם יהפכו את מילוי הטופס ושליחתו לקלים הרבה יותר מאשר שתסתבכו לבד בביתכם.

ייתר על כן, חשוב מאוד להקפיד על דיוק רב במילוי הצהרה זו שכן מקרה של פערים גבוהים בין הצהרות ההון השונות לאורך השנים יגרמו במרבית המקרים לתשלומי עתק מצידכם וזאת כמס אודות הכנסות אשר לא דווחו. רואי חשבון יידעו לעזור לכם למלא הצהרת הון כנדרש בדיוק רב ובקפדנות כך שלא תצטרכו לטעות או להסתבך עם רשויות המדינה הן בשוגג והן בזדון.
 
באתר זה ריכזנו עבורכם רואי חשבון מובילים ומקצועיים אשר יישמחו לעזור לכם בהגשת הצהרת הון בקלות ובמהירות, דוחות כספיים ועוד כך שאם ברצונכם בפרטים נוספים כמו גם הצעות מחיר מעולות אנא מלאו טופס קצר באתר ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם עם כל הפרטים ותשובות לשאלותיכם.
 
הדרישה להצהרת הון הינה כל 5 שנים בממוצע כאשר לעיתים נדרשת הצהרת הון כל 3 שנים וכן קיימת אפשרות שתעבורנה 9-8 שנים ללא דרישה07/10/2012    המאמר עודכן בתאריך 23/01/2018    accountant4u.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר accountant4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2022 accountant4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר רואי חשבון מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ראיית חשבון
צריכים רואה חשבון לצורך הגשת הצהרת הון?
אנחנו עובדים עם רואי חשבון מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!