accountant4u.co.il

מדריך רואי חשבון – תפקידם וכיצד לבחור בהם


טרם בחירת רואה חשבון רצוי לבדוק את הרקע שלו שכן לכל ענף חוקים ומדדים שונים המצריכים בקיעות רבה

ענייני כספים בחברה הם לא דבר של מה בכך ולכן חשוב מאוד לתת לאיש מקצוע מיומן ואחראי לטפל בהם, ניהול כספי נכון הינו אחד הכלים להצלחת החברה במגזר העסקי והפרטי. מאמר זה יעסוק בסוגיית רואי החשבון ויפרט מה מותר להם במסגרת תפקידם וממה הם מנועים, כמו כן נעזור לכם לבחור רואי חשבון לפי מספר טיפים חשובים.

מה מותר ומה אסור

לרואה חשבון מותר לעסוק במקצוע של ראיית חשבון וזה אומר ביצוע ביקורת אודות דוחות כספיים כמו גם מתן חוות דעת עליהם. רואי חשבון אחראיים גם בנוסף על ניהול כספים של חברות וארגונים שונים בהם הם מועסקים וכן מתפקדים כחשבים, כלכלנים או יועצים פיננסיים. להלן מספר תחומי פעילות נוספים אשר באחריותם של רואי חשבון:

·         שירותי מיסים כולל ייצוג
·         ייעוץ כלכלי, מינהלי ופיננסי
·         ביקורת ענ"א
·         הערכת שווי מניות ועסקים
·         ניהול רכוש
·         נאמנויות
·         ביקורת פנים
·         הגשת הצהרות הון
·         ביקורת ספרי חשבונות
·         מתן ייעוץ כלכלי, אישי, עסקי
·         החזרי מס לעצמאיים ושכירים

רואי חשבון ברמת גן שאחראיים על ניהול כספים ומנהלים נכונה את החשבונות עתידים לחסוך קנסות רבים לחברה כתוצאה מאי-תשלום או איחור בתשלום מיסים וכן יעזרו בתכנון הצעדים לייצג את עסק מול הרשויות מבחינה כלכלית.
יחד עם זאת, ישנם מספר איסורים החלים על רואי חשבון והינם:

·         חל איסור מוחלט על רואי חשבון לספק שירותי הערכת שווי ללקוחות הביקורת שלו. ניתן לספק את השירות רק ללקוחות אחרים.
·         אסור לרואה החשבון לגלות, שלא בהסכמת הלקוח, דבר שהובא לידיעתו תוך כדי מתן שירות מקצועי ללקוח, ושיש לו קשר ענייני לשירות המקצועי הניתן לאותו לקוח.
·         אסור לרואה החשבון לדווח לבעלי המניות, שכן דיווח לבעלי המניות מוגבל לדיווח במסגרת  דוח רואה החשבון המבקר.

 

כיצד לבחור רואה חשבון

עכשיו שאנו יודעים את תחום פעילותם של רואי חשבון ומה כורך תפקידם, הגיע הזמן לדעת כיצד נבחר את רואי חשבון מתאימים לעסק שלנו או לצרכינו הפרטיים:
1. המלצות - אספו המלצות שונות אודות רואה החשבון מחברים, מכרים ואנשים אשר פעלו איתו לצורך חוות דעת אודות ניסיונו ותפקודו.
2. סקר שוק – חשוב לערוך סקר שוק מול מספר רואי חשבון. התרשמו גם פנים מול פנים מהאדם, התנהגותו והצגת הדברים בפניכם שכן זה מאוד שונה משיחה בטלפון.
3. סבלנות – אם אתם מקימים עסק חדש, חשוב לבחור רואה חשבון סבלני שיוכל לעזור לכם בכל סוגיה, שאלה ונושא בשלבים הראשונים של הקמת העסק שלכם ולא ינפנף אתכם.
4. אופי העבודה – ישנם אנשים אשר יעדיפו התקשרות פנים אל פנים עם רואי החשבון שלהם בעוד אחרים יעדיפו תקשורת טכנולוגית כגון סקייפ, מיילים וכדומה. התאימו את רואה החשבון שלכם לאופן שבו קל לכם להתנהל איתו והוא יתאים עצמו אליכם גם כן.
5. שאלו שאלות – אל תתביישו לשאול את רואה החשבון שאלות אודות דוחות כספיים, ניהול פיננסי ועוד נושאים חשובים לכם, שכן ייתכן והוא יעסוק בנושא ניהול כספים השייכים לכם. בחנו את אופי תשובותיו וראו אם הוא בקיע בנושאים וכי תשובותיו מספקות אתכם.30/04/2012    המאמר עודכן בתאריך 11/12/2017    accountant4u.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר accountant4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2022 accountant4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר רואי חשבון מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ראיית חשבון
מעוניינים בשירותי רואי חשבון?
אנחנו עובדים עם רואי חשבון מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!